środa, 30 stycznia 2019

Hanson „String Theory” (recenzja)


Muzyka symfoniczna może kojarzyć się z dostojnością, bogactwem brzmienia i rozbudowanym instrumentarium, co sprawia, że ma specyficzne grono odbiorców. Za sprawą muzyków rockowych kompozycje tworzone w symfonicznym stylu przybliżane są ich fanom w postaci fragmentarycznych dodatków lub muzycznych podkładów do utworów przez nich tworzonych. Ku mojej radości, grupy rockowe coraz częściej podejmują współpracę z kompozytorami, by nagrywać albumy studyjne lub koncertowe.

niedziela, 27 stycznia 2019

Singlowy styczeń (2019)


W styczniu w moim odtwarzaczu pojawiło się wiele albumów, ale nie zaniedbałam także słuchania singli, zarówno tych premierowo wydanych, jak i już dobrze znanych.

środa, 23 stycznia 2019

Z historii fonografii: Bon Jovi „Bon Jovi”


Trzydzieści pięć lat temu – 21 stycznia 1984 roku pochodzący z miasteczka Sayreville w stanie New Jersey zespół Bon Jovi wydał swój debiutancki album zatytułowany po prostu „Bon Jovi”. 

niedziela, 20 stycznia 2019

Zakupy muzyczne 6


Po niedawnym dokonaniu przeglądu moich fonograficznych zbiorów uznałam, że czas nieco uzupełnić posiadaną kolekcję o nowe pozycje. Zakupów dokonałam w internetowym sklepie FaN.pl  

środa, 16 stycznia 2019

Muse „Black Holes and Revelations” (recenzja)


Historia wielu zespołów muzycznych zaczyna się podobnie – część z ich członków poznaje się jeszcze w szkole i wspólnie muzykuje, po czym dołączają do nich inni entuzjaści posiadający instrumenty. I tu losy rozmaitych formacji nieco się rozwidlają, bowiem są grupy, których pierwsze składy nie przetrwały próby czasu i trudnej drogi do popularności, ale są też i takie, a mam na myśli zespół Muse, funkcjonujące w takim samym składzie personalnym od początku aż do dziś.

niedziela, 13 stycznia 2019

Animowane okładki albumów (część 4)

Czy okładki albumów wyglądają lepiej w animowanych wersjach, czy jako klasyczne grafiki? Możecie to ocenić na podstawie prac twórcy znanego pod pseudonimem JB.

Queen „News of the World”

środa, 9 stycznia 2019

Z historii fonografii: Deep Purple „Who Do We Think We Are”

W tej serii będę przedstawiać albumy wykonawców rockowych i nie tylko w rocznicę ich ukazania się na muzycznym rynku.


Czterdzieści sześć lat temu, a dokładnie 13 stycznia 1973 roku zespół  Deep Purple wydał siódmy w dyskografii album zatytułowany „Who Do We Think We Are”.

niedziela, 6 stycznia 2019

Lista znanych producentów muzycznych (część 8)


Butch Vig amerykański muzyk i producent, znany także jako perkusista zespołu Garbage. W 2012 roku został sklasyfikowany na 9 miejscu w rankingu Top 50 Największych Producentów stworzonego przez NME.

środa, 2 stycznia 2019

Whitesnake „The Purple Tour (Live)” DVD (recenzja)


Wieloletnie funkcjonowanie w muzycznym showbiznesie wiąże się zazwyczaj z bogatym katalogiem albumów, a także rozmaitymi kolaboracjami z bardziej lub mniej znanymi postaciami.
Pisząc te słowa mam na myśli urodzonego w Anglii wokalistę Davida Covedale’a, który pierwsze kroki w budowaniu swojej kariery stawiał już jako czternastoletni chłopiec, a jako piętnastolatek dawał profesjonalne występy z zespołem Vintage 67 (1966 rok) i kilka lat później z formacjami The Government i Fabulosa Brothers.