środa, 28 listopada 2018

Muse „Simulation Theory” (recenzja)


Mimo tego, że o istnieniu zespołu Muse dowiedziałam sie dopiero w 2009 roku, kiedy ukazał się piąty jego album zatytułowany „The Resistance”, to tak jak w przypadku innych grup zapoznałam się z poprzedzającymi go wydawnictwami i na bieżąco śledziłam nowe longplaye tworzone przez trójkę muzyków. I tym, co z całą pewnością można o nich powiedzieć jest to, że w dyskografii Muse nie znajdziemy dwóch takich samych albumów. A doskonałym tego dowodem jest najnowsze dzieło Anglików noszące tytuł „Simulation Theory”, które swoją premierę miało 9 listopada 2018 roku.

wtorek, 20 listopada 2018

Shinedown – Klub Stodoła, Warszawa 18.11.2018 r. (relacja)


Jeśli miałbym wskazać jeden zespół, na którego wizytę w naszym kraju czekałam już od dłuższego czasu, to zdecydowanie wymieniłabym grupę Shinedown. Ostatnia wizyta Amerykanów w Polsce miała bowiem miejsce sześć lat temu (październik 2012 roku), więc wieść o ich kolejnym koncercie sprawiła mi przeogromną radość. Uczucie to towarzyszyło mi od momentu ukazania się informacji o tym wydarzeniu, czyli od początku sierpnia, stopniowo wzrastając, by swoją kulminację osiągnąć już na początku listopada. Po cierpliwym oczekiwaniu nadszedł wreszcie upragniony 18 listopada, czyli dzień występu Shinedown w warszawskim klubie Stodoła.

środa, 14 listopada 2018

„Bohemian Rhapsody” (recenzja filmu)


Ten, kto chociaż raz miał okazję zobaczyć Freddiego Mercury na scenie lub koncertowym nagraniu, nie odmówi mu charyzmy, perfekcyjnej umiejętności nawiązywania kontaktu z publicznością, a przede wszystkim talentu wokalnego. Po obejrzeniu filmu „Bohemian Rhapsody” ten opis warto uzupełnić o niemal podstawowe stwierdzenie, a mianowicie Freddie obok bycia kochanym przez miliony fanów na świecie showmanem był przede wszystkim człowiekiem.

niedziela, 11 listopada 2018

Animowane okładki albumów (część 2)

Niemalże codziennie jesteśmy świadkami pojawiających się nowości i nowinek technicznych, może więc za jakiś czas okładki albumów będą tworzone w formie animowanych grafik. Na razie jednak takie prace na swojej stronie zamieszcza JB.

Led Zeppelin „Celebration”

środa, 7 listopada 2018

Avantasia „Ghostlights” (recenzja)


Aby stworzyć chwytliwy rockowy utwór lub album nie potrzeba wyszukanego instrumentarium, wystarczy klasyczny zestaw – gitara(y), bas, perkusja i wokal. Takie rozwiązania z powodzeniem stosowane są przez większość lubianych przeze mnie grup i zdecydowanie zaspokajają moje muzyczne oczekiwania. Niedawno jednak, za sprawą poszukiwań na YouTube natknęłam się na utwór „Mystery of a Blood Red Rose” autorstwa niemieckiej supergrupy o nazwie Avantasia powołanej do życia przez wokalistę Tobiasa Sammeta. Formacja ta w swojej twórczości sięga do gatunków określanych jako symfoniczny metal, progresywny metal i hard rock, a albumy utrzymane są w konwencji Rock (Metal) Opera z pojawiającymi się w poszczególnych kompozycjach orkiestracjami i partiami śpiewanymi przez chór.

niedziela, 4 listopada 2018

Lista znanych producentów muzycznych (część 6)


Brian Eno angielski kompozytor muzyki ambient, producent muzyczny i muzyk rockowy grający na instrumentach klawiszowych i wielu innych. Znany z występów w grupie Roxy Music oraz z kariery solowej. Eno jest opisywany jako jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych postaci w muzyce popularnej.

czwartek, 1 listopada 2018

David Cook „Chromance” (EP) (recenzja)


Jeśli nasz aparat słuchowy funkcjonuje w prawidłowy sposób, to zewsząd i niemal przez cały czas docierają do nas dźwięki. Natomiast dźwięki połączone w przemyślaną całość mogą tworzyć to, co kochamy najbardziej, czyli muzykę. Aby powstała czasami nie potrzeba wiele, a dla początkujących twórców (dzieci) wystarczają nawet przedmioty codziennego użytku.